12 jaar onschuldig in de cel

Over een zonnige Spaanse droom die een donkere nachtmerrie werd

Opgetekend door Edwin Winkels

Romano van der Dussen

12 jaar onschuldig in de cel

Mijn Spaanse nachtmerrie

Op 2 september 2003 liep Romano van der Dussen na een ochtend zonnen een strand van de Costa del Sol af toen twee agenten hem staande hielden. Hij liep in een korte broek, een T-shirt en op slippers. In zijn hand een plastic tasje met een handdoek, een zonnebrandcrème en een blikje bier. Het waren zijn laatste meters op vrije voeten. Ruim twaalf jaar zou de dertigjarige Nederlander in de cel vastzitten. Ten onrechte verdacht van en veroordeeld voor verkrachting
en aanranding.

In februari 2016 sprak het Hooggerechtshof in Madrid hem vrij. Rechterlijke dwalingen en een trage justitie hadden hem onschuldig én veel te lang in de Spaanse gevangenis gehouden. Een gevangenis waar hij als ‘verkrachter’ op een brute behandeling van medegevangenen en cipiers kon rekenen.

Na meer dan een half jaar in vrijheid vertelt Romano nu zijn ongelooflijke verhaal, opgetekend door schrijver en journalist Edwin Winkels. Over zijn leven voor, tijdens en na die gevangenschap. Over een zonnige Spaanse droom die een donkere nachtmerrie werd.


12 jaar onschuldig in de cel

Specificaties

  • Titel: 12 jaar onschuldig in de cel
  • Auteur: Romano van der Dussen
  • Formaat: 13,5 x 21,5 cm
  • Uitvoering: Paperback
  • Omslag: Studio Jan de Boer
  • Omslagbeeld: Edwin Winkels
  • Omvang: 256 blz.
  • Prijs: € 17,50
  • Publicatie: oktober 2016
  • NUR: 402
  • ISBN: 978 94 92037 51 0

Romano van der Dussen

Romano van der Dussen

Na meer dan een half jaar in vrijheid vertelt Romano van der Dussen nu zijn ongelooflijke verhaal, opgetekend door schrijver en journalist Edwin Winkels. 


Nederland

Paul Brandt - uitgever, redactie, publiciteit
paul@uitgeverijbrandt.nl

Michel Schoonheim - verkoop 
michelschoonheim@fontaineuitgevers.nl 

Daisy Verhoeven - accountmanager 
daisyverhoeven@fontaineuitgevers.nl 

Annemiek Heinen - bureauredactie
annemiek@uitgeverijbrandt.nl 

Merel Borst - redactie
merel@uitgeverijbrandt.nl

Ellen van Veenendaal - publiciteit 
ellen@uitgeverijbrandt.nl 
0639051405

 

 

 

België

Agora Uitgeverscentrum
Ninovesteenweg 24
9320 Aalst
+30 (0) 53 78 87 00

Martine de Smet - verkoop buitendienst
m.desmet@agorabooks.com

Jeroen van Dyck - verkoop buitendienst
j.vandyck@agorabooks.com

Debbie van Wassenhove - verkoop buitendienst
d.vanwassenhove@agorabooks.com

Marisa Braem - verkoop binnendienst
m.braem@agorabooks.com

Gerda Vandenplas - verkoop binnendienst
gerda.vandenplas@agorabooks.com

Wouter Claes - Marketing & PR
w.Claes@agorabooks.com

Contact

Uitgeverij Brandt
Postbus 14858
1001 LJ Amsterdam
Uitgeverij-Brandt
Uitgeverijbrandt
UitgeverBrandt