Johan Cruijff in Barcelona midprice

Gegeven momenten in Barcelona

Niet een god of een verlosser, maar wel een zeer bijzonder mens
Overzicht boeken

Edwin Winkels

Johan Cruijff in Barcelona midprice

De mythe van de verlosser

El Salvador, De Verlosser. Dat was zijn bijnaam in Barcelona, dachten wij, maar in werkelijkheid was er niemand die Johan Cruijff zo noemde. Al zagen veel van zijn bewonderaars hem ongetwijfeld als een geschenk uit de hemel toen hij in 1974 FC Barcelona in zijn eerste seizoen als speler direct kampioen maakte. Toen hij trainer werd van Barça, noemden zijn spelers hem ‘God’, omdat hij alles zag en alles beter wist. Een god die regelmatig van zijn berg in Barcelona is afgedaald om zijn wijsheden te verkondigen, zijn vrienden te omarmen, zijn vijanden te vervloeken en de Catalanen wijs te maken dat ‘één duif nog geen zomer’ maakt.

Bijna altijd was Edwin Winkels daarbij. Hij emigreerde als jonge journalist naar Barcelona in 1988, hetzelfde jaar dat Cruijff er trainer werd. Sindsdien hebben de twee elkaar met grote regelmaat ontmoet. Voor interviews en informele 
gesprekken, op persconferenties en bij spontane ontmoetingen, op hoge toppen en in diepe dalen.

De mythe van de verlosser is Winkels’ persoonlijke relaas over die 28 jaar met Cruijff in Barcelona. Een zoektocht naar wie Johan Cruijff werkelijk is, niet hoe hij door anderen wordt gemaakt of gezien. Niet een god of een verlosser, maar wel een zeer bijzonder mens. Een even bewonderende als kritische beschouwing over de beroemdste Nederlander ooit, gelardeerd met bijzondere herinneringen, anecdotes en ontboezemingen.


'Misschien van alle boeken over Johan Cruijff wel het boek dat het dichtst bij de echte Johan Cruijff komt.' - Bert Wagendorp


 

 


Johan Cruijff in Barcelona midprice

Specificaties

  • Titel: Johan Cruijff in Barcelona midprice
  • Auteur: Edwin Winkels
  • Formaat: 13,5 x 21,5 cm
  • Uitvoering: Paperback
  • Omslag: Studio Jan de Boer
  • Omslagbeeld: Studio Jan de Boer
  • Omvang: 272 blz.
  • Prijs: € 10,00
  • Publicatie: juni 2017
  • NUR: 491,320
  • ISBN: 978 94 92037 66 4

In de media


Edwin Winkels

Edwin Winkels

Na dertig jaar in de journalistiek voor talloze media uit Spanje en Nederland te hebben gewerkt, legt Edwin Winkels zich na een vijftal nonfictieboeken nu toe op het schrijven van romans.


Nederland

Paul Brandt - uitgever/publisher
paul@uitgeverijbrandt.nl

Michiel Boek - manager verkoop
michiel@bureauboek.nl

Jacqueline de Jong - acquirerend redacteur
jacqueline@uitgeverijbrandt.nl

Annemieke Heinen - bureauredactie 
annemiek@uitgeverijbrandt.nl

Saskia Hausel  - publiciteit
saskia@uitgeverijbrandt.nl

Karin Ruigrok - publiciteit
karin@uitgeverijbrandt.nl

 

België

Elkedag Boeken
Jodenstraat 16
2000 Antwerpen
+32(0) 3 345 60 40
info@elkedagboeken.be

Elianne Nijborg - verkoop binnendienst
elianne@elkedagboeken.be

Pieter Boschmans - verkoop buitendienst
pieter@elkedagboeken.be

Suzy Mertens - verkoop buitendienst 
suzy@elkedagboeken.be

Sophie Verbist - Pers en promotie 
sophie@elkedagboeken.be

Contact

Uitgeverij Brandt
Postbus 14858
1001 LJ Amsterdam
Uitgeverij-Brandt
Uitgeverijbrandt
UitgeverBrandt